Така практика ХХІ століття більш поширена в закордонних школах, коледжах та університетах, однак «ігрові вкраплення» в українській освіті теж можливі й потенційно ефективні.
Гейміфікація — це інтеграція ігор та їхніх принципів у систему навчання<
... Читати далі »
Ось кілька варіантів використання масок на різних уроках за програмою Нової української школи:
29 ТИЖДЕНЬ НУШ – ТЕМА «СВІТ ТВАРИН»
На ранковому колі можна запропонувати учням «приміряти» на себе образи різних тварин та привітатись одне з одним так, як це характерно для того чи того звіра.
Також доречно пограти у гру «Знайди друга». Необхідно
... Читати далі »
21 січня 2020 року запрацювала в тестовому режимі Національна онлайн-платформа з цифрової грамотності https://osvita.diia.gov.ua/. Офіційний запуск онлайн-платформи відбудеться 30 січня.
Кожен українець відтепер має безкоштовний доступ до цифрової освіти. Для навчання цифровій грамотності обраний інноваційний формат — освітні серіали. На онлайн-платформі доступні три освітні серіали: базовий серіал із цифрової грамотності, серіал із цифрової грамотності для вчителів і серіал для батьків «Онлайн-безпека дітей».
Запрошеними гостями освітніх серіалів із цифрової грамотності стали українські зірки: акторка, телеведуча, народна артистка України Ольга Сумська; телеведуча, громадська діячка, перший в Україні Поче
... Читати далі »
Українські школярі посіли чотири призові місця на Міжнародній олімпіаді з інформатики (OI-2018 International Olympiad in Informatics) - кожен наш учасник виборов по одній медалі. Змагання стартували 31 серпня в місті Цукуба (Японія).
Так, українські учні здобули такі медалі:
“золото” - Даніїл Смельський, випускник Полтавської обласної спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів і курсів при Кременчуцькому педагогічному коледжі ім. А.Макаренка;
“срібло” - Софія Мельник, учениця Полтавської обласної спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів і курсів при Кременчуцькому педагогічному коледжі ім. А.Макаренка;
“срібло” - Назарій Деньга, учень Полтавської
... Читати далі »
З першого вересня 2017 року 100 пілотних шкіл в Україні розпочали працювати за проектом нового Державного стандарту початкової загальної освіти, що забезпечує реалізацію Концепції Нової української школи.
За результатами апробації та громадського обговорення проект документа вже доопрацьовано та подано на затвердження Кабінетом Міністрів України.
Від вересня 2018 року всі першокласники країни навчатимуться за новим Державним стандартом початкової загальної освіти.
Сьогодні, 4 грудня, Google відзначив 50 років програмування для дітей новим дудлом.
Doodle під назвою "Coding for Carrots" з'явився на світ завдяки роботі декількох команд: команди Google Doodle, команди Google Blockly і дослідників з MIT Scratch.
У 1967 році мова програмування високого рівня Logo була розроблена Сеймуром Пейпертом і Ідіт Харель в освітніх цілях для навчання дітей дошкільного і молодшого шкільного віку основним концепціям програмування (рекурсії, розширюваності та ін.). Logo також за
... Читати далі »